Το Δημαρχείο επισκέφθηκαν, το βράδυ της Δευτέρας 22 Φεβρουαρίου 2016, η Αγγελική Μαλαπέτσα και η Κωνσταντίνα Κανελλοπούλου, μέλη του τοπικού συνδέσμου Κοινωνικών Λειτουργών Ελλάδος και συναντήθηκαν με το Δήμαρχο. Σκοπός της επίσκεψής τους ήταν η ενημέρωση του Δημάρχου για τη διοργάνωση ημερίδας με θέμα: «ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ».
Τα μέλη του Συνδέσμου ανέφεραν πως η συνεργασία των φορέων της πόλης είναι πολύ σημαντική, καθώς όλοι έχουν έρθει αντιμέτωποι με το ζήτημα αυτό είτε στην εργασία είτε στην καθημερινότητα τους και μπορούν να συμβάλλουν στην αποτύπωση της αντικειμενικής εικόνας του κοινωνικού προβλήματος καθώς και στην ανάδειξη καίριων τεχνικών αλλά και προτάσεων.