Περί τους 2.000 καρναβαλιστές έλαβαν μέρος στη νυχτερινή παρέλαση του 4ου Καλαματιανού Καρναβαλιού, το βράδυ του Σαββάτου 5 Μαρτίου 2016. Η εντυπωσιακή νυχτερινή παρέλαση είχε πρωτοτυπία, με γουστόζικες παραλλαγές στο θέμα «Αυτοφωτιστείτε», καθώς οι καρναβαλιστές έκαναν τη νύχτα μέρα στους κεντρικούς δρόμους της Καλαμάτας. Η παρέλαση κατέληξε στην Κεντρική Πλατεία - Βασιλέως Γεωργίου, όπου ολοκληρώθηκε με πάρτι. Την παρουσίαση έκανε η Λίνα Καλαποθάκη και μουσική έπαιξε ο DJ Κlimen.
![](/images/arthra/2016/03/07-8775/07-8775-/dimos04_Medium.jpg)