Στον ανακαινισθέντα από το Δήμο Καλαμάτας χώρο του ορόφου του σιδηροδρομικού σταθμού, στεγάζεται πλέον το Γραφείο Υποψηφιότητας Kalamata21, για τη διεκδίκηση του θεσμού της Ευρωπαϊκής Πολιτιστικής Πρωτεύουσας έτους 2021. Ο Δήμαρχος επισκέφθηκε σήμερα, Πέμπτη 7 Ιουλίου 2016, το Γραφείο Υποψηφιότητας, συζήτησε με τον Εκτελεστικό Διευθυντή Έκτορα Τσατσούλη και τα στελέχη του Γραφείου και συμφωνήθηκαν ορισμένες περαιτέρω παρεμβάσεις, ώστε να καταστούν ο χώρος και το κτήριο περισσότερο λειτουργικά.
![](/images/arthra/2016/07/07-9793/07-9793-/egkatastash-K21-006-Mobile.jpg)